کوچک فرهنگ نمایشگاه کتابخوانی کتابخوانی

کوچک: فرهنگ نمایشگاه کتابخوانی کتابخوانی نمایشگاه کتاب هفته معلم مرکز مازندران کودک و نوجوان

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بعضی منتقدان فقط به نفع خودشان حرف می‌زنند/ فوتبال ما کجا، فوتبال پرتغال کجا ، پیروانی

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان با بیان اینکه بضاعت فوتبال کشور عزیزمان ایران تا مرحله گروهی جام جهانی هست، گفت: تا زمانی که در هر دوره به جام جهانی افزایش نکنیم و

بعضی منتقدان فقط به نفع خودشان حرف می‌زنند/ فوتبال ما کجا، فوتبال پرتغال کجا ، پیروانی

پیروانی: بعضی منتقدان فقط به نفع خودشان حرف می زنند/ فوتبال ما کجا، فوتبال پرتغال کجا

عبارات مهم : افزایش

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان با بیان اینکه بضاعت فوتبال کشور عزیزمان ایران تا مرحله گروهی جام جهانی هست، گفت: تا زمانی که در هر دوره به جام جهانی افزایش نکنیم و ساختارها اصلاح نشود نمی توانیم تیم هایی مانند پرتغال را شکست دهیم.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال جوانان کشور عزیزمان ایران در جام جهانی ۲۰۱۷ کره جنوبی با سه امتیاز و کسب تنها یک پیروزی برابر کاستاریکا در رده چهارم گروه خود قرار داده شد و نتوانست به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی افزایش کند.

بعضی منتقدان فقط به نفع خودشان حرف می‌زنند/ فوتبال ما کجا، فوتبال پرتغال کجا ، پیروانی

شاگردان امیرحسین پیروانی در این مسابقه های با پیروزی در نخستین دیدار امیدواری ها را نسبت به صعودبه مرحله بعد زیاد کردن دادند ولی در دو بازی بعد برابر زامبیا و پرتغال در حالی که نیمه نخست هر دو دیدار را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند در نیمه دوم بازی را واگذار کردند.

البته تیم ملی با کسب سه امتیاز و قرار گرفتن در رده چهارم نیرومند ترین تیم چهارم این مسابقه های بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان با بیان اینکه بضاعت فوتبال کشور عزیزمان ایران تا مرحله گروهی جام جهانی هست، گفت: تا زمانی که در هر دوره به جام جهانی افزایش نکنیم و

امیرحسین پیروانی در گفت وگو با ایسنا راجع به عملکرد تیمش در این مسابقه های صحبت کرد و به انتقاداتی که از او و تیمش صورت گرفته پاسخ داد که آن را در ادامه می خوانید.

ـ ارزیابی تان از عملکرد تیم ملی در جام جهانی چه بود؟

اگر به گروه مان نگاه کنید می بینید که تفاوت امتیازها بسیار کم بوده است یعنی فاصله تیم ها بسیار کم بوده و مشخص نبود چه تیمی به مرحله بعد افزایش می کند. اختلاف تیم صعودکننده با تیم از بین بردن شده است تنها سه امتیاز بود و هیچ تصوری از صدرنشین و قعرنشین گروه وجود نداشت. ما تا روز آخر مدعی افزایش بودیم ولی به یک باره تیم صدرنشین برابر قعرنشین گروه شکست خورد. نتیجه های طوری رقم خورد که باب میل ما نبود و در نگاه کلی این بضاعت فوتبال ماست. تیم های حاضر در این گروه تلاش بیشتری کرده بودند و سرمایه گذاریشان به مراتب زیاد از کشور عزیزمان ایران بود.

ما تا دقیقه ۸۵ با پرتغال مساوی بودیم که این بیانگر بازی خوب ما بود ولی باز هم پرتغال یک تیم اروپایی است و هشت بازیکن این تیم در سطح اول فوتبال دنیا بازی می کنند که در آن صورت شرایط تفاوت می کند. اگر بتوانیم برنامه ریزی بهتری را انجام دهیم و امکانات و تدارکات مان را زیاد کردن دهیم می توانیم در ۱۰ سال آینده به تیم هایی مانند پرتغال برسیم. آنها قطعا برنامه ریزی بهتری نسبت به ما داشتند ولی با اطمینان به شما می گویم که بازیکنانم تمام تلاش خود را جهت موفقیت این تیم به خرج دادند و بسیار با غیرت ظاهر شدند.

بعضی منتقدان فقط به نفع خودشان حرف می‌زنند/ فوتبال ما کجا، فوتبال پرتغال کجا ، پیروانی

ـ پرسشها بدنی و تحلیل رفتن بازیکنان در نیمه دوم برابر هر سه تیم از شاخصه های تیم ملی جوانان بود.

زمانی که عزم افزایش در جام جهانی را دارید باید جهانی آماده شوید. ما قبل از مسابقه های از نظر جسمانی دغدغه هایی را داشتیم. شرایط جسمانی تیم ما ایده آل نبود و نتوانستیم در زمانی که در اختیار داشتیم تیم را به شرایط ایده آلی برسانیم. اکثر بازیکنان ما تا آستانه این مسابقه های درگیر مسابقه های لیگ بودند و به لحاظ جسمانی شرایط مناسبی نداشتند. ما تا ۶۰ دقیقه نخست مسابقه های بسیار عالی ظاهر شدیم ولی بعد از آن به مسئله می خوردیم. مهمترین مسئله تیم ما خستگی بود و ما آمادگی ۹۰ دقیقه بازی در سطح جهانی را نداشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان با بیان اینکه بضاعت فوتبال کشور عزیزمان ایران تا مرحله گروهی جام جهانی هست، گفت: تا زمانی که در هر دوره به جام جهانی افزایش نکنیم و

ـ به نظر می رسد کمبود وقت قبل از شروع مسابقه های عامل این عنوان بوده است.

از آخرین روزی که لیگ تمام شد ما فقط بازیکنان را به اندازه سه، چهار در اختیار داشتیم و به حدی که بتوانیم به آنها استراحت دهیم و چند جلسه تمرینی انجام دهیم از وقت مان استفاده کردیم. بضاعت تیم ما همین بود ولی بازیکنان غیرت و عرق ملی خود را با دوندگی بیش از حدشان در بازی ها نشان دادند. اگر دوربینی تصویرهای رختکن ما را بعد از بازی ها نشان می داد می دیدید که چه فشاری به بازیکنان وارد شده است و آنها خستگی را چطور تجربه کرده اند. فوتبال ما هنوز با اروپا فاصله دارد و باید جهت این فاصله فکری کنیم.

ـ بعد از پیروزی برابر کاستاریکا باز هم قول افزایش به مرحله بعد را ندادید، آینده نگری شما از جام جهانی چه بود و چه اتفاقاتی افتاد؟

بعضی منتقدان فقط به نفع خودشان حرف می‌زنند/ فوتبال ما کجا، فوتبال پرتغال کجا ، پیروانی

ما ۱۶ سال در جام جهانی نبودیم و می دانستیم که در مقایسه با رقبا کار مشکل داریم. آنها هر کدام تجربیات گران بهایی از این مسابقه ها داشتند و ساختار فوتبال ارزش بسیار بهتر و قدرتمندتر از فوتبال ما بود. اگر توجه داشته باشید ۱۶ سال قبل ما به جام جهانی رفتیم و از سه بازی، سه شکست آوردیم و نتوانستیم گلی را به ثمر برسانیم. حال نمی دانم چطور بعضی انتظار داشتند که ما به جمع هشت تیم برتر دنیا افزایش کنیم؟ فوتبال ما فاصله زیادی با اروپا دارد و این فاصله با برنامه برطرف می شود. ژاپن و کره در هر دوره به جام جهانی می روند و اگر آنها به مسابقه های نروند جای تعجب دارد. ما باید به قدری به این مسابقه های افزایش کنیم که به یک اتفاق طبیعی تبدیل شود. تیم ملی بزرگسالان در دوره قبل به جام جهانی افزایش کرد و فقط توانست در گروهش بازی کند ولی الان که جهت دومین بار پیاپی قصد افزایش به جام جهانی را دارد به مراحل بالاتر از دور گروهی فکر می کند. در رده جوانان هم همین اوضاع است و باید در هر دوره به این مسابقه های افزایش کنیم.

ـ بعضی از کارشناسان معتقدند که شما تجربه گران بهایی را در جام جهانی به دست آوردید و دوره آزمون و اشتباه را سپری کردید و باید در این سمت ابقا شوید تا در دوره های بعد نتیجه های بهتری به دست بیاورید.

ما باید به ساختار فوتبال مان بپردازیم. زمانی که ساختارها در رده های پایه برطرف شود ما دیگر دغدغه ای نداریم که چه کسی هدایت تیم را بر عهده دارد. دو سال و نیم تیم را در اختیار داشتم و تلاش کردم عالی ترین تیم را روانه این مسابقه های کنم. من در هر کجا که باشم به فوتبال خدمت خواهم کرد یا اگر در فوتبال نباشم به عنوان هوادار از تیم ها حمایت می کنم. تجربه بحث مهمی است ولی باید آکادمی های فوتبال ما قدرتمند شوند تا هر کدام یک تیم خوب داشته باشند. جام جهانی تجربه بسیار خوبی جهت بازیکنان، مربیان و مدیران بود تا ببینند چطور یک تورنمنت را در سطح بسیار بالایی برگزار کردند.

ـ اوضاع بازیکنان چطور هست، قطع به یقین آنها ناراحت و سر خورده هستند.

طبیعی است که آنها ناراحت باشند. آنها تابع احساسات هستند ولی توصیه امیدوارکننده این است که جوان هستند و خیلی سریع فراموش می کنند. آنها در سنین یادگیری هستند. بعد از بازی با آنها صحبت کردم و گفتم که باید از این مسابقه های بیشترین بهره را ببرند و تا به اینجا هم کار بزرگی انجام داده اند.

ـ صحبتی باقی مانده که نگفته باشید؟

صحبت من این است که فوتبال ما هنوز مشکلاتی دارد. من دوست داشتم که تیمم بازی منطقی برابر پرتغال انجام دهد ولی آنها ما را به دفاع کردن مجبور کردند. اگر بازی منطقی را انجام می دادیم قطعا پنج گل از پرتغال می خوردیم. آنها بازیکنان مستعدی دارند که در سطح اول اروپا بازی می کنند.

در آخر دوست دارم از همکارانم و مردم عزیز کشور عزیزمان ایران تقدیر کنم. از بازیکنان ممنونم که با غیرت بازی کردند، قطعا ما در اتخاذ تاکتیک ها اشتباهاتی داشتیم و باید در آرامش عملکرد تیم ملی را کارشناسی کنیم و ببینیم در چه بخش هایی اشتباه ها وجود داشته هست. گلایه ای از دوستان منتقد دارم که بعضی از آنها از هر شرایطی استفاده می کنند تا همه چیز را به نفع خود رقم بزنند. ما باید انتقادهای سازنده کنیم. فوتبال ما کجا و فوتبال پرتغال کجا.

واژه های کلیدی: افزایش | فوتبال | مسابقه | پرتغال | بازیکنان | جام جهانی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs