کوچک فرهنگ نمایشگاه کتابخوانی کتابخوانی

کوچک: فرهنگ نمایشگاه کتابخوانی کتابخوانی نمایشگاه کتاب هفته معلم مرکز مازندران کودک و نوجوان

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی امکان تاثیر هارپ در بارندگی و زلزله تهران! , سایت کولاک بررسی می کند

دمای هوا اوج رفته، بارندگی کم کردن پیدا کرده و هر چند روز یک بار خبری از وقوع زلزله در یکی از شهرها می شنویم. اوضاع چگونه پیش می رود؟ آیا مساله مهمی اتفاق اف

امکان تاثیر هارپ در بارندگی و زلزله تهران! , سایت کولاک بررسی می کند

سایت کولاک بررسی می کند؛ امکان تاثیر هارپ در بارندگی و زلزله تهران!

عبارات مهم : ایران

دمای هوا اوج رفته، بارندگی کم کردن پیدا کرده و هر چند روز یک بار خبری از وقوع زلزله در یکی از شهرها می شنویم. اوضاع چگونه پیش می رود؟ آیا مساله مهمی اتفاق افتاده که ما از آن بی خبریم؟!

تهران و اغلب شهرهای کشور عزیزمان ایران تا چند سال قبل، پاییزهای پر بارش و زمستان های سرد و برفی را می دیدند. پدیده هایی که در این سال های اخیر به ندرت شاهد آنها بوده ایم. در مورد زلزله البته نمی توان این قیاس را انجام داد، آیا که در قدیم هم زلزله های پر قدرتی در شهرهای کشور عزیزمان ایران رخ می داده و هم اکنون هم شاهد آن هستیم. در آخرین مورد زلزله در«ازگله» استان کرمانشاه موجب ویرانی هایی در بعضی شهرهای این استان همچون «سرپل ذهاب» شد و تلفات زیادی بر جای گذاشت. ولی بعد شاهد وقوع چندین زلزله در شهرهای دیگر از جمله کرمان و بوشهر بودیم و در آخرین مورد زلزله نسبتا نیرومند در «ملارد» باعث وحشت ساکنین استان های البرز و پایتخت کشور عزیزمان ایران شد. آیا در گذشته هم زلزله های متعدد با قدرت اوج در شهرهای کشور عزیزمان ایران رخ می داد؟

امکان تاثیر هارپ در بارندگی و زلزله تهران! , سایت کولاک بررسی می کند

پای «هارپ» در میان است؟
به گزارش کولاک مگ، بسیاری وقوع این پدیده ها را با یکدیگر مرتبط می دانند. شایعه ای که در ماه های اخیر در اینترنت پیچیده، گرم شدن هوا یا زلزله های متعدد را ناشی از آزمایشات پروژه هارپ یا سلاح های اتمی می داند!

با یک جستجوی راحت در گوگل می توان ده ها سایت و صفحه اینترنتی پیدا کرد که در خصوص پروژه هارپ توضیحاتی ارائه داده اند. هارپ البته یک پروژه راحت نبوده و نیست. ولی تعریف راحت و قابل فهم آن این است که در این پروژه به کمک تجهیزاتی، لایه یونسفر در بالای کره زمین را در اصطلاح یونیزه کرده و تحت تاثیر نیروها و انرژی های وارده به آن قرار می دهند. در نتیجه این فعل و انفعالات منطقه ای که در ذیل آن لایه از یونسفر قرار گرفته، تحت تاثیر قرار می گیرد.

گفته می شود آمریکا جهت نخستین بار در سال های انتهایی دهه 80 و ابتدایی دهه 90 میلادی؛ همزمان با دوران جنگ سرد، به تکولوژی هارپ دست پیدا کرد. بازهم نقل است که این تکنولوژی در ابتدا جهت ارتباط موثر زیردریایی های ایالات متحده ساخته شده است بود، تا در مانور قدرت با زیردریایی ها و تجهیزات شوروی سابق بتوانند بر رقیب چیره شوند.

شایعات عجیب هارپ!
بعد از آخر جنگ سرد و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، دیگر نیازی به مانور قدرت زیردریایی ها نبود و در نتیجه استفاده از پروژه هارپ دست کم در رابطه با زیردریایی ها محلی از اعراب نداشت. ولی ابعاد این تکنولوژی به قدری وسیع بود که می شد از آن در جهت مقاصد دیگری بهره برد.

دمای هوا اوج رفته، بارندگی کم کردن پیدا کرده و هر چند روز یک بار خبری از وقوع زلزله در یکی از شهرها می شنویم. اوضاع چگونه پیش می رود؟ آیا مساله مهمی اتفاق اف

این نکته، نقطه شروع نظریه پردازی های بسیاری شده است هست. صدای بسیاری از این نظریات عجیب از داخل آمریکا شنیده می شد که اعتقاد بودند «سازمان سیا از هارپ جهت ذهن خوانی مردم استفاده می کند!» و یا اینکه « ارتش آمریکا جهت تسلط بر یک منطقه به کمک هارپ تولید زمین لرزه های مصنوعی می کند!» این نظریه دوم به خصوص بعد از زلزله بسیار شدید «هائیتی» مورد استقبال قرار گرفت. بعد از این زلزله نظامیان آمریکا به بهانه تامین امنیت و کمک به مردم هائیتی در این کشور مستقر شدند.

در سال های اخیر و با وقوع طوفان های شدید مثل طوفان «ایرما»، «کاترینا» یا «سندی» در بعضی ایالت های آمریکا، بسیاری از آمریکایی ها معتقدند تکنولوژی هارپ در ایجاد آنها دخیل بوده است.

هارپ چگونه وارد کشور عزیزمان ایران شد؟!
نظریه دخالت هارپ در زمین لرزه هائیتی حتی در بین بعضی رهبران کشورهای آمریکای جنوبی هم مورد پذیرش قرار گرفت. به طور مثال هوگو چاوز؛ مدیر جمهور وقت ونزوئلا، بارها آمریکا را متهم به ایجاد زمین لرزه در هائیتی جهت تسلط بر این کشور کرد!

به نظر می رسد باور بعضی رهبران کشورهای آمریکای جنوبی که با آمریکا در تضاد سیاسی بودند و در سال های گذشته به کشور عزیزمان ایران نزدیک شده است بودند به مدیر جمهور وقت کشور عزیزمان ایران (محمود احمدی نژاد) و بعضی معاونین و مشاوران وی هم سرایت کرده بود! درست از همین دوران شایعات تاثیر هارپ بر کشور عزیزمان ایران هم شنیده می شد. در سال های اخیر و با تغییرات اقلیمی کشور عزیزمان ایران و خشکسالی هایی که اتفاق افتاده این شایعه هم قوت گرفته است.

علت زلزله و کم شدن بارش در پایتخت کشور عزیزمان ایران و سایر شهرها
اگر بخواهیم کمی علمی تر به قضیه نگاه کنیم و به آسانی پای تکنولوژی که از آن آشنایی زیادی نداریم را وسط بکشیم باید بپذیریم تغییرات اقلیمی نتیجه بعضی فعل و انفعالات در محیط زیست هست. به طور مثال تحقیقات گسترده دانشمندان نشان داده تولید گازهای گلخانه ای و آلودگی هوا بر عدم بارندگی و در نتیجه خشکسالی ها تاثیر بسزایی گذاشته هست. بر طبق همین تحقیقات، دنیا در سال 2016 گرمترین سال خود را سپری کرده هست. آب شدن یخ های قطبی، وقوع پدید «النینو»، طوفان های سهمگین و خشکسالی های متعدد نتیجه دخالت بشر در تغییرات آب و هوایی است که نتیجه مخربی برجای گذاشته است.

طبق گزارش پروژه جهانی کربن در خرداد ۱۳۹۶، کشور کشور عزیزمان ایران با تولید هر سال ۶۴۸ میلیون تن گاز دی اکسید کربن در ردیف هفتم کشورهای آلوده کننده هوا قرار دارد! در این رده بندی چین با تولید هر سال ۱۰۳۵۷ میلیون تن دی اکسید کربن بزرگترین کشور آلوده کننده هوا و آمریکا با تولید هر سال ۵۴۱۴ میلیون تن در ردیف دوم و هند با تولید هر سال ۲۲۷۴ سوم و روسیه با تولید هر سال ۱۶۱۷ میلیون تن جهارم و ژاپن با تولید هر سال ۱۲۳۷ میلیون تن پنجم و المان با تولید هر سال ۷۹۸ میلیون تن ششم هست. با چنین وضعیتی عجیب نیست که در پایتخت کشور عزیزمان ایران با تولید حجم انبوهی از آلاینده ها، شاهد بارندگی نباشیم و روزهای گرم بیشتری را تجربه کنیم.

امکان تاثیر هارپ در بارندگی و زلزله تهران! , سایت کولاک بررسی می کند

در خصوص زمین لرزه و به خصوص زلزله های اخیر در استان کرمانشاه، کرمان، پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز هم باید گفت اکثر زلزله ها در ژرفای چندکیلومتری رخ داده است و هیچ بشری در هیچ جا نتوانسته پدیده ای طبیعی در این ژرفا را جنبش کند یا برآن اثر بگذارد. بیشترین عمقی که به وسیله بشر حفاری شده، مربوط به دو چاه حفاری شده است در کالیفرنیای آمریکا است که فقط ۹ و ۱۱ کیلومتر عمق دارند. اثر بشر از طریق هارپ یا فناوری های دیگر معمولا بر پدیده هایی است که در سطح زمین یا نزدیک آن رخ می دهند و بنابراین اغراق در این مساله به شبه علم و طرح پرسشها غیر علمی و باورهای غیر واقع بینانه می انجامد. در خصوص زلزله و گسل هایی که مناطق زیادی از کشور کشور عزیزمان ایران بر روی آن واقع شده است مطالب به کرات گفته شده است هست. با این پیش فرض عجیب نیست که شاهد زلزله های بزرگ و کوچک در شهرهای متفاوت کشور عزیزمان ایران باشیم.

منبع: مجله اینترنتی کولاک

واژه های کلیدی: ایران | زلزله | پروژه | میلیون | آمریکا | شهرهای | آمریکایی | تولید گاز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs