کوچک فرهنگ نمایشگاه کتابخوانی کتابخوانی

کوچک: فرهنگ نمایشگاه کتابخوانی کتابخوانی نمایشگاه کتاب هفته معلم مرکز مازندران کودک و نوجوان

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ تحریم‌های کوبا را یک‌سال دیگر تمدید کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا جهت یکسال دیگر تحریم‌های اقتصادی علیه کوبا را تمدید کرد. او اکثر دستاوردهای سیاسی دولت پیشین آمریکا را که مجددا سیاست سرمایه‌گذاری و مسافرت ر

ترامپ تحریم‌های کوبا را یک‌سال دیگر تمدید کرد

ترامپ تحریم های کوبا را یک سال دیگر تمدید کرد

عبارات مهم : آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا جهت یکسال دیگر تحریم های اقتصادی علیه کوبا را تمدید کرد. او اکثر دستاوردهای سیاسی دولت پیشین آمریکا را که مجددا سیاست سرمایه گذاری و مسافرت را با هاوانا هموار می کرد، لغو کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، کاخ سفید جمعه منشتر شدن یادداشت ریاست جمهوری از تمدید تحریم های کوبا طبق “قانون تجارت با دشمن” تا ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ خبر داد.

ترامپ تحریم‌های کوبا را یک‌سال دیگر تمدید کرد

این یادداشت تاکید دارد، تحریم علیه این دشمن سابق دوران جنگ سرد، که اجازه نمی دهد شرکت های آمریکایی از کوبا کالا وارد کرده و یا کالایی به این جزیره صادرات کنند، در جهت “منافع ملی ایالات متحده آمریکا” تمدید شده است است.

این یادداشت تاکید دارد تحریم مذکور علیه این دشمن سابق دوران جنگ سرد، که مانع از آن می شود تا شرکت های آمریکا به کوبا صادارت داشته و یا از آن کالایی وارد کنند، در جهت “منافع ملی ایالات متحده آمریکا” تمدید شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا جهت یکسال دیگر تحریم‌های اقتصادی علیه کوبا را تمدید کرد. او اکثر دستاوردهای سیاسی دولت پیشین آمریکا را که مجددا سیاست سرمایه‌گذاری و مسافرت ر

آمریکا نخستین بار در سال ۱۹۶۱ بعد از آنکه انقلابی سوسیالیستی به رهبری فیدل کاسترو، رهبر انقلابی و فقید کوبا رخ داد، مناسبات دیپلماتیک خود با این کشور را قطع کرد. در دهه های بعد از آن، واشنگتن تحریم های گسترده ای را علیه این کشور وضع کرد. در دوره باراک اوباما، مدیر جمهوری سابق آمریکا روابط میان آمریکا و کوبا تیره شد. سفارت کوباما در آمریکا جهت نخستین بار بعد از ۵۰ سال افتتاح شد و تاجران آمریکایی ۲۶ قراداد تازه با دولت کوبا منعقد کردند که به خطوط هواپیمایی اجازه داد پروازهای دوطرفه داشته باشند.

اوباما در دوران ریاست جمهوری خود از کنگره خواست تا تحریم ها را لغو کند. او این تحریم ها را باری روی شانه آمریکایی هایی دانست که مایلند با کوبایی ها همکاری داشته باشند و یا در کوبا سرمایه گذاری کنند. با این وجود او هم سال ۲۰۱۶ یک یادداشتی صادر کرد و خواست تا تحریم علیه کوباما تا سپتامبر ۲۰۱۷ تمدید شود. او هم در یادداشتش این تحریم ها را در جهت “منافع ملی ایالات متحده آمریکا” توصیف کرده بود.

پس از سه سال گرمی روابط میان کوبا و آمریکا، ترامپ اکثر سیاست های اوباما را لغو کرده و بار دیگر علیه این کشور تحریم های تجاری و مسافرتی وضع کرد.

ترامپ تحریم‌های کوبا را یک‌سال دیگر تمدید کرد

واژه های کلیدی: آمریکا | اوباما | یادداشت | تحریم ها | آمریکایی | دوران جنگ | باراک اوباما | ریاست جمهوری | ایالات متحده | تمدید تحریم ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs